درباره من

خلاصه زندگی نامه

آغاز: ۹ ماه و ۹ روز و ۹ ساعت پیش از روز ۱۶ آبان ۱۳۲۹

فرجام: پس از ساعت ۱۰:۰۰روز اول بهمن ماه ۱۳۹۳ ( روز نوشتن این متن )

از آغاز تا این ساعت: در خیابان اسپریس( اسب دوانی) شهر بندرشاه دهستان انزان حوزه ۷ شهرستان گرگان به همت زن و شوهر مهاجر سنگسری به تاریخی که در بالا نوشتم، ساخته شدم.

دبستان انصاری راه آهن بندرشاه ( بندر ترکمن فعلی) را تمام نکرده، باشنده شهرگرگان شدیم. در ساختمانی که در رفت و آمدش به «گرگان پارس» باز می شد و در ماشین رو اش از سمت خیابان چهارم گروهبان محله بود ( آزادی فعلی ). بعد دبیرستان فخرالدین بود و ابن سینا و سرانجام دبیرستان ایران‌شهر که دیپلم طبیعی را داد زیر بغلم.

کارشناسی جغرافیا را از دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد گرفتم و اجباری ام را در تکاوران نیروی دریائی منجیل با درجه ستوان دومی به پایان بردم و مدتی دبیر دبیرستان های زابل و مسئول دبیرستان آزادی این شهر بودم.

مدرک کارشناسی ارشدم در رشته تاریخ، مهر دانشگاه محمد امین رسول زاده را دارد و مدرک استوماتولوژی ام مهر دانشگاه نریمانف را و برگه گواهی پایان دوره تکمیلی ام در دندان پزشکی از دانشکده دندان پزشکی شهید بهشتی تهران صادر شده است.

زبان سنگسری را از پدر و مادرم یاد گرفتم. مازندرانی و آذربایجانی را از هم بازی ها، فارسی را در دبستان، انگلیسی را در دبیرستان. با زبان اردو در دانشگاه آشنا شدم و زبان فرانسه را در کلاسس های زبان و تمدن فرانسه دانشگاه سوربن پاریس تکمیل کردم و زبان روسی را نیز در رهگذر عمر آموختم و با این زبان در دو رشته تحصیل کردم.

با همسرم در سال ۶۱ ازدواج کردم و فرزندم زاده سال ۶۳ است. پیش از این در شهرستان گنبدکاووس مطب دندان پزشکی داشتم و اکنون در تهرانم با همان تابلو و دفتر وقت بیماران.

۲

در این بخش زندگی نامه ام را خواهم نوشت ولی گام به گام.